banner26

Erdoğan’dan dikkat çeken seçim vaadi: Kaldırıyoruz

Türkiye 11.04.2023, 16:57
37
Erdoğan’dan dikkat çeken seçim vaadi: Kaldırıyoruz
banner32
banner6

Partisinin seçim beyannamesini açıklayan TC Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan iki kritik hamle…

Gençlerin oyunu almak için teknoloji kartını oynayan Erdoğan, “Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 cigabayt ücretsiz internet vereceğiz” dedi.

Millet İttifakı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yıllardır gündeme getirdiği ve en etkili vaatlerinden biri olan “aile sigortası” projesini, seçim beyannamesine dahil eden Erdoğan, şunları söyledi:

– Hayata geçireceğimiz “gelir tamamlayıcı aile destek sistemiyle”, hiçbir hanenin gelirinin belirli bir seviyenin altına düşmemesini temin edeceğiz.

– Aile Koruma Kalkanı Programıyla, ev hanımlarının emekliliğine destek vermekten, her ailede en az bir çalışan olmasını sağlamaya kadar pek çok uygulamayı başlatacağız.

MÜLAKAT KALKIYOR

Erdoğan, yıllardır binlerce liyakatsiz atamanın sorumlusu mülakatın da kaldırılacağını duyurdu:

“Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız.”

Yorumlar (0)