banner6

banner26

Saldırgan, aylık 100 bin dolar kazanıyormuş

Dünya 05.07.2022, 17:56
215
Saldırgan, aylık 100 bin dolar kazanıyormuş

ABD'de 4 Temmuz Bağımsızlık kutlamalarında silahlı saldırı düzenleyen 22 yaşındaki ABD'li saldırgan saatler süren operasyonlardan sonra yakalandı. Saldırganın sosyal medyaya şiddet videoları yüklediği ortaya çıktı. Aylık 100 bin dolar kazanan saldırgan Robert Crimo'nun profili ise şaşırtıcı

ABD Chicago'da 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında ateş açıldı.

Chicago'nun banliyölerinden Highland Park bölgesinde Bağımsızlık Günü için düzenlenen geçit töreni başladıktan sonra kısa bir süre sonra silah sesleri duyuldu.

Highland Park polisi, saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 36 kişinin de yaralandığını duyurdu.
Vurulan kişilerin 8 ila 85 yaş arasında olduğu belirtildi.
SALDIRGAN SAATLER SONRA YAKALANDI

Saldırıyı 22 yaşındaki Robert Crimo'nun gerçekleştirdiği açıklandı.

Polis, açılan ateşin bir işyerinin çatı katından gerçekleştiğini, zanlının binaya ara sokaktan merdivenle ulaştığını bildirdi.

Saldırının ardından polisin başlattığı arama çalışmaları akşam sona erdi.
Polisin, olayın yaşandığı yerin yaklaşık 8 kilometre kuzeyinde aracını çevirdiği Crimo, kısa bir takibin ardından gözaltına alındı.

ABD'de önceki yaşanan terör saldırısı sonrasında gözler 6 kişiyi öldüren ve onlarca insanı yaralayan 22 yaşındaki Robert 'Bobby' Crimo III'te... 22 yaşındaki saldırganın yaşamı ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

6 kişiyi öldüren ve onlarca insanı yaralayan Robert Crimo’nun “Awake” (Uyanık) mahlasıyla müzik yaptığı ve müzik dinleme platformu Spotify’da 16 bin dinleyicisi olduğu ortaya çıktı. Genç şarkıcının 100 bin dolarlık serveti olduğu da ortaya çıktı.

ŞİDDET İÇERİKLİ VİDEOLAR YÜKLEMİŞ

Crimo'nun Youtube hesabına silahlı bir saldırganın polis tarafından öldürüldüğünü gösteren animasyonun da yer aldığı şiddet içerikli müzik videoları yayımladığı ortaya çıktı.

SIKI BİR TRUMP DESTEKÇİSİ

Saldırganın 2020 yılında yapılan seçimler öncesinde ABD’nin o dönemki Başkanı Donald Trump’a destek yürüyüşüne bir kostümle katıldığı da tespit edildi. ABD’de çok yaygın olan “Waldo” karakteri gibi kırmızı-beyaz çizgili bir kostüm ve gözlük tercih ederek mitinge katılan Crimo’nun bir çatıya çıktığı ve rastgele ateş açtığı kaydedildi.

Saldırgan Robert Crimo sosyal medyada "Awake the Rapper" adını kullanan bir rap şarkıcısıydı. Çevrimiçi müzik platformlarında binlerce takipçisi olan Crimo'nun ayda 100 bin dolardan fazla kazandığı belirtildi.

Söylediği şarkılardan birinde okul katliamlarından bahseden Crimo, "Hiçbir şey beni durduramaz, kendim bile" sözlerini söyledikten sonra kask ve kurşun geçirmez yelek giyerken görülüyor.

Crimo’nun babası Bob Sr.’ın bir dönem şarküteri işlettiği ve belediye başkanı adayı olduğu belirtilirken, 48 yaşındaki annesi Denise Pesina’nın ise aile içi şiddet şüphesiyle bir kere gözaltına alındığı duyuruldu.

Saldırganın annesinin bir Mormon olduğu ve alternatif tıbba merak saldığı da öğrenildi.

BİDEN

ABD Başkanı Joe Biden'ın saldırı sonrası ilk tepkisini, "Amaçsız silah saldırısından dolayı şok olduk" ifadeleriyle aktardı. Biden, "Silah şiddeti salgınıyla mücadeleden vazgeçmeyeceğini" belirtti.

BİR SALDIRI DAHA DÜZENLENDİ

ABD ilk saldırının şokunu yaşarken Philadelphia kentinde de silahlı saldırı yaşandı. Saldırgan etkinlik alanında iki polis memurunu vurdu. Saldırganın halen firarda olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)
26°
açık