banner26

17 gram uyuşturucu, iki tutuklu

Güncel 09.08.2022, 18:39
217
17 gram uyuşturucu, iki tutuklu
banner32

Lefkoşa’da 22 yaşındaki Mohammad Nadir Karavelioğlu’nun üzerinde 17 gram uyuşturucu, evinde ise 1,5 gram uyuşturucu ele geçirildi. Karavelioğlu ile birlikte mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan 29 yaşındaki Murat Gören de tutuklandı

Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da bulunan Dere Viran Sokak'ta, Polis Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheli görülen 22 yaşındaki

Mohammad Nadir Karavelioğlu’nun üzerinde yapılan aramada; yaklaşık 17 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde, ikametgahında yapılan aramada ise yaklaşık 1,5 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Dün saat 18.00 sıralarında meydana gelen olay sonrası uyuşturucu olduğuna inanılan maddelere el konularak, bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan 29 yaşındaki Murat Gören de tutuklandı.

Zanlılar mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru İbrahim Toz, 8 Ağustos’ta saat 18.00’de Narkotik ekibi tarafından Küçük Kaymaklı’da bir sokakta şüpheli görülen zanlı Mohammad Nadir Karavelioğlu’nun tasarrufunda 17 paket halinde 20 gram ağırlığında methamfetamin türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunup, emare alındığını anlattı.

Polis, zanlı Murat Gören’in de olay mahallinde tespit edilip, tutuklandığını belirtti. Polis, aranan iki şahıs, alınacak ifadeler ve soruşturulacak şahıslar olduğunu söyleyerek, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner40
Yorumlar (0)
banner6