Çeler, denetimlerle ilgili açıklama yaptı: Bu kadarı da PES!!!

Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı Zeki Çeler, çalışma koşullarının iyileştirilmesi adına yapılan denetimlerin bazı kesimler tarafından engellenmeye çalışıldığını dile getirdi. Bakan Çeler’in sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: “Bu kadarı da PES!!!Göreve geldiğimizde denetimleri attıracağımızı ve kayıtdışılığı engellemek için mücadele edeceğimizi ta başından söyledik, yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Güncel 15.05.2019, 14:36 15.05.2019, 14:36
Çeler, denetimlerle ilgili açıklama yaptı: Bu kadarı da PES!!!

Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı Zeki Çeler, çalışma koşullarının iyileştirilmesi adına yapılan denetimlerin bazı kesimler tarafından engellenmeye çalışıldığını dile getirdi. Bakan Çeler’in sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Bu kadarı da PES!!!
Göreve geldiğimizde denetimleri attıracağımızı ve kayıtdışılığı engellemek için mücadele edeceğimizi ta başından söyledik, yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.
Özellikle son 3 haftadır ada genelinde tüm işyerlerine, cafe ve restoranlarda çalıştırılan kayıtdışı işçilerle ilgili ciddi denetimler gündüz ve gece sürdürülürken. Birkaç gündür gayet yüzsüzce ve terbiyesizce, ekiplerimize “hükümet değişiyor, biz geliyoruz, o yüzden ceza meza kesmeyin kimseye” diye telkinlerde bulunulmasına sessiz kalacak değilim. 
Biz bu denetimleri hem insan sağlığını tehlikeye sokanlara, hem kayıtdışılıkla haksız rekabet ortamı yaratanlara karşı yapıyoruz. 
Hem hakkıyla tüm yasal gerekliliklerini yerine getiren işverenlere karşı hem de bu ortamlarda hizmet alan vatandaşlarımızın sağlığına karşı görevimizi yapmamıza engel olmaya çalışanlar aslında nasıl bir düzen yaratacaklarını şimdiden göstermeye başladılar bile.”


Yorumlar (0)