banner26

Ercan'a gelen özel jet, cinayet zanlılarını mı alacaktı?

Güncel 09.11.2023, 15:58 09.11.2023, 15:22
826
Ercan'a gelen özel jet, cinayet zanlılarını mı alacaktı?
banner32

Ercan havalimanına gelen özel bir jet uçağına uçağa binmek üzere muhacerette işlem yapmak isteyen iki şahsın, Güney’den KKTC’ye kaçak geçtikleri ortaya çıktı. Tutuklanan şahısların Güney’de 24 saat arayla işlenen iki cinayetle bağlantılı oldukları düşünülüyor

Ercan avalimanı’na önceki gün iki yolcu almak için gelen özel bir jet dikkat çekti. Özel uçağa binmek üzere muhacerette işlem yapmak isteyen iki şahsın, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye kaçak geçtikleri ortaya çıktı.

Beyarmudu’ndan kaçak yollarla Kıbrıs’ın kuzeyine geçtikleri tespit edilen 42 yaşındaki isminin baş harfleri J.A.P. ve 41 yaşındaki isminin baş harfleri T.B.B. isimli şahısların, Kıbrıs’ın güneyinde işlenen Kalogeropoulos ve Mavromichalis cinayetleriyle bağlantılı oldukları düşünülüyor.

Muhaceret memurunun tecrübesi ile hemen fark edilen olayın ardından polis devreye girdi.

Polonya-Rus bağlantılı olduğundan şüphe edilen iki şahsın yapılan sorgularının ardından Merkezi Cezaevi’ne konulduğu öğrenildi.

Özel jetle adadan apar topar kaçmak isteyen iki şahsın, Güney Kıbrıs’ta kısa süre içerisinde işlenen iki cinayetle bağlantılı olduklarından şüphe ediliyor.

Ercan Havalimanı’ndan özel bir jetle ayrılmak üzereyken kıskıvrak yakalanan iki ismin, Güney Kıbrıs’taki cinayetle bağlantılı olup olmadıkları araştırılmaya başlandı.

KKTC’ye kaçak geçen ve özel bir jetle havalimanından ayrılmak isteyen şahısların cinayetlerle alakalı olduğu güçlü bir olasılık.

48 SAATTE İKİ CİNAYET İŞLENMİŞTİ

Güney Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta 48 saat içerisinde iki cinayet işlenmişti.

Kıbrıs’ın güneyinde 30 Ekim ve 1 Kasım tarihlerinde gerçekleşen iki cinayetle ilgili polis soruşturma başlatmıştı.

Cinayetlerden ilki, 30 Ekim Pazartesi günü Limasol’da gerçekleşmiş ve Thanasis Kalogeropoulos güpegündüz vurularak öldürülmüştü.

Kalogeropoulos’un cesedinde yapılan otopside, 10 kurşunla vurulduğu tespit edilmişti.

Söz konusu cinayetten 48 saat sonra ise bu kez Güney Lefkoşa’da bir cinayet işlenmişti. Alexis Mavromichalis isimli şahıs, evinde uğradığı silahlı saldırının ardından ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırılmış ve hayatını kaybetmişti.

Son cinayette “Sniper” olarak bilinen keskin nişancı tüfeğinin kullanılması dikkat çekmişti.

Basında çıkan haberlerde, Alexis Mavromichalis’in, “güneydeki polis tarafından tanınan bir isim” olduğu, toplumda Alexoui adıyla tanınan şahıs, güneyde cinayet ve gasp vakaları ile tanınıyordu.

İkinci kattaki apartman dairesinin balkonunda bulunduğu sırada, sniper ile yapılan tek atışla öldürülen Mavromihalis’in tetikçiler tarafından infaz edildiğinden şüphe ediliyordu.

Benzer durum geçtiğimiz pazartesi günü 10 el ateş edilerek öldürülen Thanasi Kaloyeropulu cinayetinde de yaşandı.

Havalimanında tutuklanan şahıslarla ilgili şüpheler cinayetleri işaret ediyor.

Yanlarında bulunan malzemeler polis tarafından emare olarak alınırken, BM aracılığı ile de güney polisi ile irtibata geçildi.

Tutuklanan kaçakların cinayetle bağlantısı tespit edilirse, güneye iade edilecekleri de gelen bilgiler arasında.

banner36
Yorumlar (0)
banner6