banner26

Fly Kıbrıs, 'Melekler Takımı' uçağı ile ilk uçuşunu yaptı

Güncel 16.04.2023, 17:20 16.04.2023, 17:23
26
Fly Kıbrıs, 'Melekler Takımı' uçağı ile ilk uçuşunu yaptı
banner32
banner6

Kıbrıs Türkü’nün göklerdeki yeni gücü Fly Kıbrıs Hava Yolları, bugün İstanbul – KKTC seferiyle uçuşlara başladı.

“Kıbrıs artık her yere daha yakın” sloganıyla Kıbrıs Türk havacılık tarihinde bir mihenk taşı olmayı hedefleyen Fly Kıbrıs Hava Yolları, ilk misafirlerini İstanbul Havalimanı – KKTC destinasyonunda ağırladı. İlk sefer, adını Şampiyon Melekler’den alan “Melekler Takımı” isimli Airbus A320 uçağı ile gerçekleşti. KKTC Havalimanı’na inen ilk Fly Kıbrıs uçağı, su takıyla karşılandı.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş bir havayolu olarak, adanın lokomotif sektörü turizmde yepyeni bir sayfa açmayı hedefleyen Fly Kıbrıs, rekabetçi fiyat politikasıyla yeniden bir hava köprüsü kuruyor.

Fly Kıbrıs Hava Yolları öncelikle İstanbul’a günde karşılıklı 2 sefer, Ankara ve İzmir’e ise günde karşılıklı 1 sefer düzenleyecek. 7 Haziran itibariyle Azerbaycan - Bakü ve İran - Tahran olarak kesinleşen haftada 6 charter seferiyle ülkemize turist getirmeyi hedefleyen Fly Kıbrıs, önümüzdeki süreçte ise Trabzon, Antalya, Ordu, Sivas gibi bir çok ilden tarifeli seferler ile anavatan ile adamızı birbirine bağlayan bir köprü kuracak.

Kıbrıs’ın yeni havayolu Fly Kıbrıs’ın ilk uçuşuna Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu; Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, eski Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Türkiye ve KKTC’den gazeteciler ve turizmciler katıldı.

Erhan Arıklı, “13 yıldır bu anı bekliyorduk. Kendimize ait bir hava yolu şirketine kavuşmanın heyecanı içindeydik. Nihayet bu gerçekleşti” dedi.

Arıklı “Umarım daha da büyüyecek bu şirket ve satın alıp da uçurduğumuz kendi hava yolu şirketimiz olacak. Önümüzdeki süreçte belki bu yerli hava yolu şirketini milli hava yolu şirketi haline getirebilmenin de yollarını konuşacağız. Tekliflerimizi ve değerlendirmelerimizi yapacağız. Her şeyi ile bizim olan bir hava yolu şirketi.” dedi.

Fikri Ataoğlu da “2010 yılından itibaren beklediğimiz bu olayı yaşadığımız bugünde ülkemiz adına genç girişimci arkadaşlarıma çok teşekkür ederim, Ülkemize de bir çağrımız olsun, bütün herkes artık bu hava yolu ve bundan sonra kurulacak olan bu girişimci gençlerimiz gibi hava yolu şirketlerine de sahip çıkmamız gerekir. Tekrardan hayırlı olsun. Genç arkadaşları da kutluyorum.” dedi.

Serdar Denktaş ise şöyle konuştu.

“Bir hayaldi, gerçekleşti. Önce bu hayali kurup zoru başararak bu hayali gerçekleştiren genç yatırımcılarımızı kutluyorum. Bir risk alarak bu yola çıktılar ama başarılı olacaklarından hiç kuşkumuz yok. Kıbrıs’ın malı bir hava yoludur bu hava yolu. Sahip çıkmamız, onlara destek vermemiz, cesaretlendirmemiz daha da gelişmelerini sağlayabilecek. Hayırlı uğurlu olsun, başarılarının devamını diliyorum.”

Fly Kıbrıs Hava Yolları kurucu ortaklarından Rauf Denktaş ise şöyle konuştu:

“Bizim için büyük bir gurur. KKTC’yi anavatana bağlayan bir bağ daha oluşturduk. Ada ülkesi olmanın havayolu ihtiyacını karşılamak için ilk uçuşumuzu gerçekleştirdik. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah uçak fiyatlarını da dengede tutacak, rekabeti artıracak kaliteyi getirecek, devam ettirecek, konforlu, güvenli uçuşlar sağlayacak bir yeni hava yolu olmasını diliyorum. Tüm ekip arkadaşlarımıza, bunun gerçekleşmesini sağlayan herkese de teşekkür ediyorum.”

Fly Kıbrıs Hava Yolları kurucu ortaklarından Nusret Polat ise şöyle dedi:

“Çok mutlu ve gururluyuz. İnanılmaz heyecanlıyız. İnşallah vatanımıza hayırlı uğurlu olsun. Halkımızın hem anavatanla buluşmasına, hem turizm trafiğinin daha rahatlaması açısından herkese hayırlı uğurlu olsun.”

Fly Kıbrıs Hava Yolları kurucu ortaklarından Mehmet Dalman Yücel de “Gururluyuz, onurluyuz, uçağımız kendi evi olan KKTC’de park haline gelmiştir. Bizim için çok özel bir an. Allah utandırmasın, tüm KKTC’ye hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yorumlar (0)