banner26

İskele'de Simge Sağın ile muhteşem final

banner47

Güncel 08.07.2024, 15:05 08.07.2024, 15:08
995
İskele'de Simge Sağın ile muhteşem final
banner52
banner32

28 Haziran’da Edip Akbayram konseri ile başlayan 52. Geleneksel İskele Festivali, Simge Sağın konseri ile sona erdi.

Simge Sağın, sahnede kaldığı süre boyunca seslendirdiği şarkılar kadar danslarıyla da göz dolduran ve konseri izlemeye gelenlerden tam not aldı.

Konserde binlerce kişinin, şarkılarına eşlik ettiği Simge Sağın, Kıbrıs’ta olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi, ülkedeki ilk halk konserinde müzikseverlerle buluşmasına vesile olan İskele Belediyesi’ne teşekkür etti.

5 yıl aranın ardından renkleri ve kültürleri yeniden İskele’de buluşturmayı başaran İskele Belediyesi’nin bu yıl 52.’sini düzenlediği Geleneksel İskele Festivali, 10 gün sürdü ve her günü dolu dolu geçti.  Festival bünyesinde, bu yıl 27.’si düzenlenen İskele Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Festivali, Larnakalılar Gecesi, Karadenizliler Gecesi, İskele Rallisi, Benon Dervişler Bisiklet Yarışması, Tenis Turnuvası, Minikler Halı Saha Turnuvası, Sporting Yarışması, Satranç Turnuvası, Darts Yarışması, İskele Okçuluk Yarışması, Yağlı Direk Bayrak Kapma ve Dalma Yarışması, Tavla Turnuvası, Olta ile Balık Avlama Yarışması, Kıbrıs Mutfağından Lezzetler Yarışması, Geleneksel Kıbrıs Türk Gecesi ve Çocuk Şenliği yer aldı.

28 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen İskele Festivali konserlere de ev sahipliği yaptı. 28 Haziran’daki açılışında Edip Akbayra’ın sahne aldığı festivalde, Grup Otantik, Mert Demir, Yahya, İbrahim Kurşiniler, Selçuk Balcı ve Simge Sağın da konser verdi.


banner36
Yorumlar (0)
banner6