banner26

Ölen komşusunun evini soydu

banner47

Güncel 12.06.2024, 15:00
928
Ölen komşusunun evini soydu
banner52
banner32

Lefkoşa’da Göçmen Evleri’nde hayatını kaybeden 84 yaşındaki komşusunun evini soyup soğana çeviren Hasan Tatlıyay tutuklandı. Polis, zanlının aracında gerçekleştirdiği aramada, çalınan eşyaları arabanın bagajında buldu

Lefkoşa’da Göçmen Evleri’nde yaşamını yitiren komşusuna ait eve girip, hırsızlık yapan Hasan Tatlıyay tutuklanarak “geceleyin ev açma, sirkat, kasti hasar ve kanunsuz ateşli silah tasarrufu” suçlarından mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Nazmi Doğan mahkemede olguları aktardı.

Polis, olayın 11 Haziran 2024 tarihinde saat 01.00 sıralarında meydana geldiğini söyledi. Polis, zanlının Lefkoşa’da Kızılay arkası Göçmen Evleri’nde hayatını kaybeden 84 yaşındaki Emete Şahintepe’ye ait ikametgahın tahtadan yapılmış mutfak kapısını, muhtemelen sert bir cisim ile zorlayıp hasara uğrattıktan sonra eve girdiğini söyledi.

Polis, zanlının yatak altında muhafaza edilen Huğulu marka çifte kırma düz av tüfeğini, bir adet Beyaz renk Sony Xperia marka cep telefonunu, bir adet Samsung marka cep telefonunu, bir adet Kreator marka şifreli küçük boy para kasasını, bir adet Beko Mini Keyf marka kahve makinesini, bir adet markası meçhul akü şarjerini ve bir adet Sinbo marka el Bender'ini çaldığını aktardı.

Polis, zanlının ikametgâhında mahkeme emri gereği yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini belirtti.

Polis, zanlının kullanımında bulunan Suzuki marka aracın bagaj kısmında yapılan aramada bahse konu eşyaların tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.

Tutuklanan zanlının gönüllü ifade verdiğini belirten polis, soruşturma amaçlı 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

banner36
Yorumlar (0)
banner6