banner26

Sahte pasaportla yakalandılar

Güncel 28.11.2023, 17:51
94
Sahte pasaportla yakalandılar
banner32

-

Sahte pasaportla yakalandılar

Sahte pasaportla Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yapmak isteyen ve gerçek isimleri henüz tespit edilemeyen bir erkek ile bir kadın tespit edilerek tutuklandı.

Önceki gün saat 07.00 sıralarında, Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yapmak isteyen ve gerçek isimleri henüz tespit edilemeyen bir erkek ile bir kadının, başka bir erkek ve bir kadın adına düzenlenmiş pasaportları görevli memura vererek, belgede adı geçen şahısların kimliğine bürünüp kayıt temin etmeye teşebbüs ettikleri tespit edildi. Bahse konu kişiler tutuklandı.

İsimleri henüz tespit edilemeyen zanlılar hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ozan Kuşak olguları aktardı.

Polis, 27 Kasım 2023 tarihinde saat 07.00 raddelerinde Ercan Havalimanı’na KKTC’den çıkış yapmak için giden ve gerçek isimleri henüz tespit edilemeyen vermeyen Sri Lanka uyruklu zanlıların Poorna Shashindra Wergala ve Deepika Rajakaruna’ya ait Srilanka pasaportlarını görevli memura vermek suretiyle suç işlediklerini söyledi. Polis, zanlıların suçüstü tutuklandığını belirtti. Polis, emare alınan iki pasaportun uzman tarafından incelendiğini; her iki pasaportun orijinal olduğuna, üzerindeki fotoğrafların başkalarına ait olduğuna dair tespitte bulunulduğunu açıkladı.

Polis memuru, pasaportların asıl sahiplerinin 2023 yılı Ağustos ayında ülkeden çıkış yaptıklarını belirlediklerini açıkladı. Polis, pasaportların sahibi olan şahısların, çıkış yaptıktan sonra pasaportları iki zanlıya verdiklerini, zanlıların da Metehan Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yaptığını ve Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalandıklarını söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların gerçek isminin henüz tespit edilemediğini kaydeden polis, 3 gün süre istedi.

Polisin ardından söz alan zanlılar ise her şeyi anlatacaklarını söyledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Yorumlar (0)
banner6