banner26

Uyuşturucu satan Nijeryalı gencin evine baskın: Muhaceret cezasını ödemek için satıyormuş!

banner47

Güncel 21.09.2023, 16:06
92
Uyuşturucu satan Nijeryalı gencin evine baskın: Muhaceret cezasını ödemek için satıyormuş!
banner32

Lefkoşa’da bir evde uyuşturucu satışı yapıldığı ihbarını alan polis, baskın yaptı. Nijerya uyruklu genç, polisi görünce 13 gram hintkeneviri türü uyuşturucuyu pencereden attı. Yapılan aramada zanlının üzerinde 2 gram hintkeneviri, evde ise uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 17 bin TL, 50 Dolar ve 50 Sterlin para bulundu. Zanlının ülkede kaçak yaşadığı da ortaya çıktı

Lefkoşa’da meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) tasarrufu ve ikamet izinsiz suçlarından tutuklanan Nijerya uyruklu Enyınnaya Waya Onuagw Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede şahadet veren polis memuru İbrahim Atabek olguları aktardı.

Polis, 19 Eylül 2023 tarihinde alınan bilgide zanlının Lefkoşa’da Osman Örek Caddesi civarında kalmakta olduğu ikametgahta uyuşturucu satışı yapıldığını öğrendiklerini söyledi.

Polis, aynı gün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin zanlının evini aramaya gittiğini belirtti.

Polis, kapıyı çaldıklarını ancak içeriden sesler gelmesine rağmen kapının açılmadığını, bu nedenle kapıyı kırıp içeri girdiklerini açıkladı.

Polis, içeri girildiğinde zanlının yatak odasının penceresinden bir şey attığının görüldüğünü belirtti. Polis, atılan maddeyi bulduklarını, 13 gram hintkeneviri olduğunu belirlediklerini açıkladı.

Polis, zanlının üzerinde yapılan aramada ise 2 ayrı paket halinde 2 gram hintkeneviri ele geçirildiğini belirtti.

Polis memuru, evde yapılan aramada ise uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 17 bin 200 TL, 50 ABD Doları ve 50 Sterlin nakit para bulunarak emare olarak alındığını belirtti.  Polis memuru, yapılan muhaceret kontrolünde zanlının 3 Eylül 2023 tarihinden beri ülkede kaçak yaşam sürdüğünün belirlendiğini açıkladı.  Polis memuru, zanlının sözlü beyanında muhaceret cezasını ödemek için uyuşturucu sattığını söylediğini açıkladı. Soruşturmanın devam ettiğini, zanlının uyuşturucu maddeyi kimden temin ettiğinin araştırıldığını kaydeden polis, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Yorumlar (0)
banner6