banner26

Dilan-Engin Polat çiftine 8-11 yıla kadar hapis talebi

banner47

Türkiye 22.02.2024, 19:06
77
Dilan-Engin Polat çiftine 8-11 yıla kadar hapis talebi
banner52
banner32

Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi bir dizi suçlamayla tutuklanan Dilan Polat ve eşi Engin Polat çiftinin tutuklanmadan önce komşularıyla yaşadığı kavganın savcılık soruşturmasında Dilan Polat'ın 8 yıl 4 aya, Engin Polat'ın ise konut dokunulmazlığını ihlalden 11 yıla kadar hapsi istendi

5 Kasım 2023'te tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin 2 Haziran 2023 tarihinde komşularıyla yaşadığı kavgayla ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Engin Polat’ın doğumgünü kutlaması nedeniyle çok sayıda misafirin geldiği, misafirlerin araçlarını geçiş güzergâhına park ettikleri anlatıldı. Polat ailesine doğumgünü kutlamasına gelen bir misafirin çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle, doktora götürülmek istendiği sırada komşuları Metin S.A.’nın park ettiği araç nedeniyle çıkış yapamadıkları kaydedildi.

Şüpheli Engin Polat’ın komşuları Metin S.A.’nın evine gittiği, evde Metin S.A.’nın eşinin olduğu ve Engin Polat’ın eve zorla girdiği daha sonra Metin S.A.’ya küfür ettiği anlatıldı.

Dilan Polat’ın ise Metin S.A.’yı dışarıda gördüğü ve tekme atarak küfür ettiği, Engin Polat’ın eşiyle Metin S.A.’nın tartıştığını görmesi üzerine müştekiyi darbettiği ve 'Seni öldüreceğiz Yaşatmayacağız' dediği iddianamede yer aldı.

Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda müşteki Metin S.A.’nın hafif şekilde yaralandığına yer verildi.

Olay sonrasında Metin S.A.’nın şikayette bulunduğu uzlaştırma sağlanamaması nedeniyle soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Dilan Polat hakkında 'Hakaret', 'Basit yaralama' ve 'Tehdit' suçlarından 8 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Şüpheli Engin Polat’ın ise ‘Hakaret’, ‘Basit yaralama’, ‘Tehdit’ ve ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından 11 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi

Yorumlar (0)
banner6