banner6

Genç pilotun feci sonu

Dünya 19.04.2022, 18:08 19.04.2022, 18:14
317
Genç pilotun feci sonu

ABD'de bir kargo firması için uçak kullanan 30 yaşındaki pilot, inişe hazırlanırken bir patates işleme fabrikasına çarparak hayatını kaybetti

Koronavirüs salgını sırasında öğretmenliği bırakıp memleketine dönen pilot Britney Infanger'in kullandığı uçak, havaalanına doğru alçalırken bir patates işleme tesisinin çatısına çarptı.

ABD'de bir kargo firması için uçak kullanan pilot Brittney Infanger, Utah eyaletine bağlı Salt Lake City'den havalandı. 30 yaşındaki pilot Infanger'in uçağı Idaho eyaletindeki Burley'e kadar uçtu ve artık inişe hazırlanıyordu. Yılan Nehri'nin diğer tarafındaki Burley Havaalanı'na doğru alçalan uçak, bir patates işleme fabrikasına çarptı.

11 yıllık pilot Britney Infanger'in uçağı patates fabrikasının çatısında paramparça oldu, olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri genç kadının cesedini buldu.

Britney'in kendisi de pilot olan babası Jim Bob Infranger, Burley Havaalanı'nın kapatılmasını istiyor. Yerel medyaya konuşan Baba, birçok pilotun Burley Havaalanı'nın ne kadar tehlikeli olduğunu kendisine söylediğini ve yerel yetkililere havaalanının yerinin değiştirilmesi için yalvardığını anlattı.

Rüzgarın esmesi halinde alçalan uçakların doğrudan fabrikanın bacalarına doğru ilerlediğini aktaran baba Jim Bob Infranger, kızının öldüğü kazanın da bu şekilde gerçekleştiğini kaydetti.

Jim Bob'un sözünü ettiği fabrika bacaları yaklaşık 20 metre yüksekliğinde ve havaalanı pistinin tam karşısında yer alıyor. Pistle fabrika arasındaki mesafe ise birkaç yüz metre.


 

Yorumlar (0)
29°
parçalı az bulutlu