banner26

Dijital dönüşümde önemli adım

Güncel 11.11.2022, 17:20
286
Dijital dönüşümde önemli adım
banner6


Pazartesi itibariyle yabancıların taşınmaz mal Başvurularını online olarak yapabilecekleri sistemler devreye girecek

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, 14 Kasım Pazartesi itibariyle yabancıların taşınmaz mal Başvurularını online olarak yapabilecekleri sistemleri devreye koyacaklarını kaydetti.

Bakan Öztürkler, göreve geldikleri ilk günden itibaren İçişleri Bakanlığının geniş sorumluluk alanı içerisinde, hizmetlerin çağa uygun, günün ihtiyaçlarına cevap veren dijital sistemlerle vatandaşa sunulması adına önemli adımlar atıldığını açıkladı.

Bakan Öztürkler, İçişleri Bakanlığı dijital dönüşüm programı çerçevesinde, E-Nüfus-E-Kimlik sistemlerinin yenilendiğini, muhaceret işlemlerinde, tapu işlemlerinde önemli dijitalleşme çalışmalarının başlatıldığını belirtti.

Kamuda uzun kuyrukların ve vatandaşların hizmet alımında yaşadıkları aksaklıkların önüne geçecek ciddi adımları atmaya devam ettiklerine işaret eden Öztürkler, “Bugün, dijital dönüşüm programımız çerçevesinde ‘Yabancıların Taşınmaz Mal Alım Birimine’ yapacakları başvuruları, bakanlığa gelmeden dijital ortamda online olarak yapabilmelerini sağlayacak yazılımlarımız tamamlandı. İnsanlarımızın daha hızlı ve daha verimli hizmet alması adına bakanlık uhdesindeki tüm bölümlerde dijital dönüşümü sağlamak hedefiyle çalışıyoruz. 14 Kasım Pazartesi itibariyle de yabancıların taşınmaz mal başvurularını online olarak yapabilecekleri sistemleri devreye koyuyoruz” dedi.

Dijital dönüşüm programı çerçevesinde bakanlığın tüm birimlerinde azami bir dönüşüm sağlanması için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Öztürkler, dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında uygulamaya koyacakları “yabancıların taşınmaz mal alım başvurularının” nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilginin 14 Kasım Pazartesi günü bakanlık web sitesi ve basın aracılığıyla kamuoyuna duyurulacağını da açıkladı.

Öztürkler, halkın hak ettiği çağdaş hizmet ağının kurulması, insanların yüzünün gülmesi için çalışmaya, üretmeye devam edeceklerinin altını çizerek, dijital hizmet ağına bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Yorumlar (0)
14°
az bulutlu