banner26

Ev sahibinden habersiz dairenin odasını başkasına kiraladı

banner47

Güncel 29.08.2023, 18:55
95
Ev sahibinden habersiz dairenin odasını başkasına kiraladı
banner52
banner32

Lefkoşa’da Afrika uyruklu bir kişi, bir apartman dairesinin ayrı ayrı kiralanan bir odasını, mal sahibinden habersiz şekilde Nijeryalı öğrenciye kiralayıp 980 Stg para aldı

Lefkoşa’da bulunan bir apartman dairesinin ayrı ayrı kiralanan bir odasını, kiralama yetkisi olmadığı halde kiralayan 27 yaşındaki Afrika uyruklu Festus Asare’nın toplam 980 Stg nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiği tespit edildi. Bahse konu kişi tutuklandı.

Lefkoşa’da meydana gelen “sahtekarlıkla para temini” suçundan tutuklanan Festus Asare bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru, olguları aktardı.

Polis, zanlının 3 Mart 2023 tarihinde Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde bulunan ve Bozalp İnşaat tarafından ayrı ayrı kiralanan bir apartman dairesinin odalarını mal sahibinden habersiz ve yetkisi olmadığı halde bir odasını Nijeryalı öğrenciye kiraladığını söyledi.

Polis, zanlının kiraladığı oda için Nijeryalı öğrenciden 3 aylık peşinat ve depozito olarak, 980 Sterlin aldığını belirtti.

Polis memuru, zanlı hakkında 23 Haziran 2023 tarihinde tutuklama emri çıkarıldığını açıkladı. Polis memuru, zanlının 28 Ağustos tarihinde avukatının ofisine gittiği esnada tespit edilerek, tutuklandığını belirtti.

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlının 3 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.

Huzurunda verilen şahadeti Yargıç, zanlı hakkında talep edilen süreyi onayladı.

Yorumlar (0)
banner6