banner26

Okullarda genel greve devam

Güncel 16.05.2023, 17:06 16.05.2023, 17:31
47
Okullarda genel greve devam
banner32
banner6

Öğretmen sendikaları yarın Lefkoşa'daki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde genel grev kararı aldı.

Eğitim Bakanlığı’nın Atatürk Öğretmen Akademisi ile ilgili yasayı Meclis gündemine almasına tepki gösteren KTÖS VE KTOEÖS, bugün de tüm okullarda greve gitmiş, Meclis önünde de eylem yapmıştı.

KTÖS VE KTOEÖS yarın da Lefkoşa'daki tüm devlet okullarında grev kararı aldı.

KTÖS VE KTOEÖS tarafından yapılan ortak açıklama şöyle:

Bugün yapmış olduğumuz grev ve eyleme katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Yoğun katılımla gerçekleşen bu eylemde öğretmenlerimiz iradesini ortaya koymuştur.

Hükümet mensuplarının ve Eğitim Bakanının tutum ve tavırlarında değişiklik olmadığını ve almış oldukları talimatlarla saldırılarını devam ettirdiklerini
gördük. Okullarda ve eğitimde devam eden bu kadar sorun varken öğretmene saldıran ve kaosa oynayan anlayışın niyetini algıladık.

Eylem sonrası konuyu değerlendiren yönetim kurulumuz, öğretmenden aldığı güçle öğretmene, öğretmenin yasal haklarına ve sendikalarına karşı saldırılara direnmeye devam etme kararı almıştır.

Bu bağlamda sürdürdüğümüz mücadelede 17 Mayıs 2023, Çarşamba günü (YARIN) İlköğretim, Ortaöğretim ve Mesleki Tekniğe bağlı tüm Lefkoşa merkez okulları ve Atatürk Öğretmen Akademisi saat 08.00-13.00 arası grev ve eylemde olacaktır.

Saat 10.00’da Elçiliğe ve Başbakanlığa siyah çelenk konulacaktır.

Tüm öğretmenlerimize ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar (0)