banner26

Özrü kabahatinden büyük!

Güncel 17.08.2023, 13:07 17.08.2023, 13:12
147
Özrü kabahatinden büyük!
banner32

Son zamanlarda “Apostolos Andreas Manastırı’na mescit yapılması” tartışmalarıyle gerilen toplum, bir kez daha din üzerinden gerildi.

PAPAZIN YANINDA KELİME İ ŞEHADET GETİRDİ, TOPLUMU DİN ÜZERİNDEN GERDİ

Apostolos Andreas Manastırı’na turist götürmek için giden Mehmet Erol Muavili isimli kişi, manastırda görevli papazın yanına giderek kelime i şehadet getirdi; görüntüleri sosyal medyada paylaştı, toplumu din üzerinden gerdi.

Yaşananlara kısa sürede tepkiler çığ gibi büyürken, Mehmet Erol Muavili, paylaşımını kısa sürede kaldırdı.

Papaz’a yönelik saygısız tavırlarıyla dikkat çeken Mehmet Erol Muavili, “Videoda kötü niyet yok. Taciz yok hakaret yok provokasyon yok tahrik edici bir davranış yoktur. Birçok turist Selimiye Camisi’ne boyunlarında haç kolyesi ve ellerinde istavrozla geliyor” dedi

Apostolos Andreas Manastırı’nda Papaz’a yönelik saygısız tavırlarıyla dikkat çeken Mehmet Erol Muavili’nin konu ile ilgili savunması ‘özrü kabahatinden büyük’ dedirtti.

Mehmet Erol Muavili’nin savunması şu şekilde;

“Kamuoyunu Saygıyla Duyurulur

Bugün Dipkarpaz, Kilisesinde yapmış olduğum paylaşımdan dolayı bir sürü hakaret küfür yorum okudum paylaşmış olduğum videoda kötü niyet yok. Taciz yok hakaret yok provokasyon yok tahrik edici bir davranış yoktur. Video açık ve nettir. Kilisede şehadet getirerek videoya çektim.

Bu paylaşımın bu kadar çok tepki çekeceğini de bilmiyordum. Paylaşımımı yaptıktan 4-5 saat sonra izledim videonun binlerce kişi tarafından izlendiğini fark ettim. Olayı daha fazla farklı noktalara taşımamaları için paylaşımımı kaldırdım.

Bir çok turist Selimiye Camisi’ne gelerek boyunlarında haç kolyesi ve ellerinde istavroz olarak ziyaret etmektedirler.

Ülkemizdeki Camilerimize yapmış oldukları ziyaretlerde taciz tahrik edici bir durum söz konusu değilse benim de kilisede getirmiştir olduğum Kelime-i şehâdette olduğu gibi tahrik taciz edici bir durum yoktur. Video açık ve nettir .

Her ırkın dinine saygımız vardır bugün yapmış olduğum paylaşımda eğer suçum varsa kamuoyundan özür dilerim.”

banner36
Yorumlar (0)
banner6