banner26

Valizinden 15 mermi çıktı

Güncel 11.09.2023, 17:00
75
Valizinden 15 mermi çıktı
banner32

KKTC Havalimanı’nda, KKTC’den çıkış yapmak isteyen 26 yaşındaki Artun Met’e ait valizde yapılan kontrolde, bir adet tabanca şarjörü ve içerisinde takılı 15 adet canlı tabanca mermisi tespit edilerek, emare olarak alındı.

Artun Met, tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen duruşmada zanlının “kanunsuz ateşli silah ithali, taşıma ve tasarrufu, kanunsuz patlayıcı madde ithal etmek, kanunsuz patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu” suçlarından tutuklandığı belirtildi.

Mahkemede olguları aktaran Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru, 10 Eylül 2023 tarihinde saat 07.00 sıralarında Havalimanı’nda, Türkiye'de sakin Artun Met’in KKTC'den çıkış yapmak amacı ile Kale 8 noktasından bulunan X-Ray cihazından geçiş yapacağı esnada valizi içerisindeki el çantasında kanunsuz olarak bulundurduğu Glock marka şarjörü tasarrufunda bulundurup taşıdıktan sonra yine şarjörü içerisinde 15 adet 9 mm'lik Sar luger marka canlı tabanca mermisi bulundurup taşıdığı tespit edilerek suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi.

Polis, zanlı Artun Met'ten yapılan soruşturma ve vermiş olduğu gönüllü ifadesinde 6 Eylül 2023 tarihinde Türkiye'den KKTC'ye tatile geldiği esnada kendisine ait olan şarjörü ve 15 adet mermiyi el çantası içerisinde unuttuğunu söylediğini aktardı. Polis, zanlının Türkiye’de ruhsatlı silahının olduğunu belirtti. Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç, zanlının 20 bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 200’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargı kararı verdi.

banner36
Yorumlar (0)
banner6