banner6

"Yaşıtları göç ederken o maaş artışı alacak"

Güncel 22.06.2022, 15:38
1023
"Yaşıtları göç ederken o maaş artışı alacak"

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Özel Kalem Müdürü görevini yürüten, eski Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Aytaç Çaluda’nın oğlu ve UBP Parti Meclisi (PM) Üyesi Mustafa Çaluda, 2020 yılında Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ)’nde başladığı yüksek lisans programını tamamladı.

Mayıs 2021’de dönemin Başbakanı Ersan Saner başkanlığındaki UBP-DP-YDP hükümetinin Bakanlar Kurulu tarafından yapılan atama ve görevden alma kararı üzerine 14 Mart 2018’den beri Cumhuriyet Meclisi Başkanı Özel Kalem Müdürü Çağlar Gülamkadir’in görevinden alınmasının ardından yerine Çaluda atanmıştı.

Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Sol Gençlik, Çaluda’ya “Yaşıtların göç ederken sen maaş artışını alırken vicdanın sızlamayacak mı?” sorusunu yöneltti.

AÇIKLAMANIN TAM METNİ İSE ŞU ŞEKİLDE:

6 Mayıs 2021’de o dönemin sabıkalı UBPli vekillerinden Aytaç Çaluda’nın oğlu Mustafa Çaluda henüz Yüksek Lisans eğitimindeyken 5 Mayıs 2021’de yapılan görevden alma ve atama kararları doğrultusunda 14 Mart 2018’den beri Cumhuriyet Meclis Başkanı Özel Kalem Müdürü görevini yürüten kişinin görevden alınması üzerine yerine atanmıştı.

Sol Gençlik olarak gençlerimizin işsizlik oranının böylesine arttığı bir dönemde yaşıtları bu topraklardan göç ederken veya göç etmemek için mücadele verirken, Mustafa Çaluda’nın “İki Devletli Çözüm diyerek Özel Kalem Müdürü” olarak atanmasına tepki göstermiştik.

Vergilerimizi çalan ve karşılığında hiç bir şey vermeyen hak ve emek sömürücü bu sistem ve öncülerinden biri olan 1996 doğumlu Özel Kalem Müdürü Mustafa Çaluda, dün Yüksek Lisans eğitimini tamamladığını duyurdu.

Öğrenciler 4 aydır burslarının ödenmesini beklerken, sermayedarların çıkarını gözeten Bakanlar Kurulu’nun zam kararlarıyla alım gücü her gün daha da düşerken en genç Özel Kalem Müdürümüz Yüksek Lisans eğitimini tamamlaması üzerine maaşına zam da alacak.

Hem babasının vekil olduğu dönemde çok açık bir şekilde torpille bu mevkiye getirilen Çaluda’ya bir de mezuniyet hediyesi üzerine bizlerin vergileri ile maaş artışı da yapılacak.

Çaluda torpille keyfi sefa sürerken; donanımlı, bilgili, aydın gençlerimiz her gün birer birer bu ülkeden göç ediyor. Gençlerimiz kendisini Diplomalı işsiz olarak tanımlarken, Kıbrıs’ın kuzeyinde aç gözlü patronların altında ezilirken, torpil düzeninin gençler arasındaki taze temsiliyeti, en genç Özel Kalem Müdürümüze soruyoruz:

-Çaluda, yaşıtların göç ederken sen maaş artışını alırken vicdanın sızlamayacak mı?

Bu torpil ve kıyak düzenine hizmet edenler yalnızca bugünümüzü değil, yarınlarımızı da tüm adayı yandaşlarına hibe edip geleceğimizi çürütmektedirler.

Yorumlar (0)
22°
açık