banner26

Bir günde ikinci şehit acısı

Türkiye 10.08.2022, 18:15
131
Bir günde ikinci şehit acısı
banner6

Adıyaman’ın Besni ilçesi aynı gün gelen iki şehit haberiyle acıya boğuldu. EYP patlaması sonucu yaralanıp, GATA’da tedavisi sürerken dün şehit haberi gelen Besnili Uzman Onbaşı Mustafa Demir toprağa verilmeden, bu kez de aynı ilçe nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Mahsun Şimşek’in şehit haberi geldi.
Pençe-Kilit Operasyonu'nda yararlanarak kaldırıldığı GATA Hastanesi'nde tedavisi sürerken yaşamını yitiren Mustafa Demir'in naaşı, askeri uçakla memleketi Adıyaman'a gönderildi.
Şehit Uzman Onbaşı içi Besni İlçe Merkezi'nde tören düzenlendi. Şehidin naaşı, cenaze namazının ardından nüfusa kayıtlı olduğu Dörtyol Köyü'nde toprağa verildi.
Mustafa Demir'in şehadet haberiyle yasa boğulan Besni, ilk şehidinin acısını yaşamadan bu kez de aynı bölgede şehit olan Mahsun Şimşek'in şehadet haberiyle bir kez daha yıkıldı.
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “10 Ağustos 2022 tarihinde, teröristlerce yapılan taciz atışı sonucunda, kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Mahsun Şimşek şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”
Şimşek'in naaşının ise yarın memleketine getirilerek Besni'ye bağlı Suvarlı Köyü'nde toprağa verileceği açıklandı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.