banner26

Dilan Polat'ın cezaevindeki ilk günü ortaya çıktı

Türkiye 06.11.2023, 16:35
1370
Dilan Polat'ın cezaevindeki ilk günü ortaya çıktı
banner32

"Kara para aklamak'', ''vergi kaçırmak'' ve ''örgüt kurmak'' suçlamalarıyla tutuklanan ve Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne gönderilen Dilan Polat'ın cezaevindeki ilk gününü nasıl geçirdiğini gazeteci Emrullah Erdinç anlattı.

Dilan Polat'ın hiç koğuşundan çıkmadığını belirten Erdinç, "Sıla Doğu’nun biraz daha metanetli, kendisini oraya hazırlamış gibi olduğunu söylediler." dedi.

Erdinç, "O da ara ara ablasının yanına gittiğinde ablasıyla birlikte ağlıyorlar, sık sık birbirlerine sarıldıkları olmuş." ifadelerini kullandı.

Başka suçlardan tutuklu bulunan mahkumlar Dilan Polat'ın yanına gidip sohbet etmiş fakat Dilan Polat kimseyle konuşmak istememiş.

Ayrıca Erdinç, "Sabah 8’de ve akşam 9’da sayım olacak. Her tutuklu katılmak zorunda. Sabah kalktıktan sonra sayım yapıldıktan sonra kahvaltı yapmaya gidecekler. Zeytin peynir ve bir buçuk ekmek olacak. Yanlarına da bir çay verilecek. Tutuklu olan kişi eğer ki yemeği beğenmezse kantinden bir tost alma hakkı var. Sigara ihtiyaçlarını kantinden karşılayacaklar." sözleriyle Dilan Polat'ın hangi şartlarda yaşayacağını anlattı.

Dilan Polat'ın cezaevinde kaldığı süre boyunca aylık 1500 TL harcayabileceğini de ekledi.

banner40
Yorumlar (0)
banner6