banner6

banner14

Tarkan'dan isyan: "Bir durun artık! Yeter"

Türkiye 28.04.2021, 16:37
67
Tarkan'dan isyan: "Bir durun artık! Yeter"

Türk pop müziği sanatçısı Tarkan Tevetoğlu, memleketi Rize'de açılmak istenen taş ocağına karşı mücadele edenlere destek çıktı: Bu katliamları reva görenler, bir durun artık! Yeter.

Rize'nin İkizdere ilçesinde canlı çeşitliliği açısından koruma altında olan İskencedere Vadisi'nde açılmak istenen taş ocağına karşı tepkiler sürüyor. Bölgede taş ocağı için yol yapımına karşı başlatılan mücadele 5'inci gününe girerken bir destek de Türk pop müziği sanatçısı Tarkan Tevetoğlu'ndan geldi.

"KALBİMLE YANINIZDAYIM"

Aslen Rize İkizdereli olan Tarkan Tevetoğlu, sosyal medya hesabında; "Canım memleketim Rize, canım İkizdere, canım hemşehrilerim! Acılı feryadınızı duyuyorum. İçim yanıyor benim de. Doğanızı, yurdunuzu korumak istemekteki haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım" diyerek destek mesajı paylaştı.

"BİR DURUN ARTIK, YETER"

Taş ocağı açılmasına tepki gösteren Tarkan Tevetoğlu, "Her gün memleketimizin doğasını, toprağını para ve güç uğruna feda edenler; çocuklarımıza, yarınlarımıza miras bırakacağımız güzel memleketimize bu katliamları reva görenler, bir durun artık! Yeter" dedi.

Yorumlar (0)
29°
açık