banner26

Aynı binayı başkası da soymuş

banner47

Güncel 23.02.2024, 17:07
32
Aynı binayı başkası da soymuş
banner52
banner32

Lefkoşa’da eskiden Tarım Bakanlığı ve Hyundai Satış Merkezi olarak da kullanılan beş katlı boş binaya giren, biri 16 yaşındaki üç hırsızın 208 adet çift sürmeli alüminyum pencere, 37 adet 24 KW’lık klima, elektrik kabloları ve bir adet jeneratöre ait parçaları çalmasının ardından aynı binada farklı bir tarihte Ersun Kırcal adlı zanlının da hırsızlık yaptığı tespit edildi

Lefkoşa’da meydana gelen bina açma ve sirkat suçlarından tutuklanan Umut Böyükarslan, Adem Ozansoy bugün yeniden mahkemeye çıkarılırken, aynı binadan farklı bir tarihte hırsızlık yaptığı iddia edilen Ersun Kırcal da yakalandı.

Polis memuru Fırat Uğuroğlu mahkemede olguları aktardı.

Polis, 01-20 Şubat 2024 tarihleri arasında, Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde bulunan ve uzun süre kullanılmayan M.M.’ye ait 5 katı binanın kapısı açılarak içeriye girildiğini, 208 adet çift sürmeli alüminyum pencere, muhtelif markalarda 37 adet 24 KW’lık klima, binaya ait elektrik kabloları ve bir adet jeneratöre ait parçaların yerinden sökülerek çalındığını belirti.

Polis, şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında çevre güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiğini açıkladı. Polis, 20 Şubat 2024 tarihinde mobese görüntülerinde 27 Ocak 2024 tarihinde şüpheli olunabilecek 3 kişinin ve LD 231 plakalı Suzuki Swift marka aracın tespit edildiğini belirtti. Polis, yapılan araştırma sonucu bahse konu aracın Umut Böyükarslan’ın kullanımında olduğunu belirlediklerini açıkladı.

Polis, zanlıların Lefkoşa’da tespit edilerek, sorgulanmak üzere adli şubeye celp edildiklerini söyledi. Polis, Umut Böyükarslan ve Adem Ozansoy’un suçlarını itiraf ettiklerini açıkladı. Polis, meselede kullanılan LD 231 Plakalı aracın emare olarak alındığını, zanlıların evinde arama yapıldığını belirtti. Polis, yapılan aramada zanlı Ozansoy’un evinde klima motorlarının çekilmesinde kullandıkları halat ipler ile aletler tespit edildiğini söyledi. Polis zanlıdan evde bulunan eşyalarla ilgili izahat istendiğini, hırsızlık yaparken kullandıklarını söylediğini aktardı. Polis, olayla ilgili ilk etapta tutuklanan 16 yaşındaki N.K.’nin suçla bağı görülmediğinden serbest bırakıldığını söyledi. Polis, soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların çaldıkları eşyaların henüz bulunmadığını belirtti. Polis, incelenecek kamera görüntüleri olduğunu, ayrıca çalınan malların değer tespitinin yapılacağını söyledi. Polis, soruşturma amaçlı Umut Böyükarslan ile Adem Ozansoy’un 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

AYNI BİNAYI SOYDU

Polis memuru, zanlı Ersun Kırcal’ın da Umut Böyükarslan, Adem Ozansoy’dan bağımsız başka bir tarihte aynı binanın bodrum katından jeneratör parçalarını çaldığını ifade etti. Polis memuru, zanlının evinde yapılan aramada bahçede jeneratör parçalarını bulduklarını ifade etti. Polis, bu parçaların çalıntı olup olmadığının araştırılacağını belirtti. Polis, ayrıca incelenen kamera görüntülerinde zanlının binanın yakında park halinde aracına bir şeyler yüklerken görüldüğünü ifade etti. Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Polisin ardından söz alan Kırcal ise suçsuz olduğunu iddia etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, Böyükarslan ile Adem Ozansoy’un 7 gün, Ersun Kırcal’ın ise 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

banner36
Yorumlar (0)
banner6