banner26

Doğancı'da festival coşkusu

banner47

Güncel 06.09.2023, 12:47
13
Doğancı'da festival coşkusu
banner32

6. Doğancı Karpuz Kültür ve Sanat Festivali dün kortej ile başladı. Kortejin ardından festivalin açılışı yapıldı. 3 günlük festival yarın sona erecek.

Halk dansları, modern dans ve jimnastik gösterileri ile konserlerin yer alacağı festivalde ayrıca, ücretsiz çocuk oyun alanları da bulunuyor.

Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre Meclis Başkanı Zorlu Töre açılışta yaptığı konuşmada, ülkenin birçok bölgesinde yerli üretimlerin adının verildiği festivaller yapıldığına değinerek, yerli üretime sahip çıkarak, destek vermenin çok önemli olduğunu kaydetti.

Yerli üretimin her zaman desteklenmesi gerektiğini ifade eden Töre, üretimin ülkenin gelişimi ve kalkınmasında en önemli araçlardan birisi olduğuna vurgu yaptı.

Töre, üretimlerin adının verildiği festivallere her zaman katılmaya ve halkın yanında olmaya çaba gösterdiklerini söyledi.

Mutlu Barış Harekatı’ndan bu yana adada barış olduğunu vurgulayan Töre, aradan geçen zamana rağmen Birleşmiş Milletler’in barışı sağlama adına görevini tam anlamıyla yerine getiremediğine değindi.

Kıbrıslı Türklerin bir cumhuriyeti olduğunu ve KKTC’nin sınırlarının belli olduğunu kaydeden Töre, Rum tarafı ile eşit olduklarını, Türkiye ve Türk ordusundan hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini söyledi.

banner36
Yorumlar (0)
banner6