banner26

Silahlı tehdit: "Verecen ulan parayı"

Güncel 27.07.2022, 17:45
298
Silahlı tehdit: "Verecen ulan parayı"
banner32

Haspolat’ta Özcan Kasap’a giden Mahsum Yıldırım adlı kişi, alacaklarını vermediği gerekçesiyle silah çektiği Mustafa Tutar’ı “Verecen ulan parayı" diyerek darp etti

Haspolat’ta alacağı olan parayı vermediği gerekçesi ile tabanca ile tehdit eden zanlı Mahsum Yıldırım tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, 25.07.2022 tarihinde saat 13:10 raddelerinde Haspolat Lefkoşa'da faaliyet gösteren Özcan Kasap isimli kasap dükkanına giden Girne'de sakin Mahsum Yıldırım’ın alacaklarını vermediği gerekçesiyle Lefkoşa'da sakin Mustafa Tutar’ın sorumluluğunda bulunan dükkana izni olmaksızın girerek kanunsuz olarak taşıyıp, tasarrufunda bulundurmuş olduğu sağ kasık kısmında bulunan tabancayı çıkarıp adı edilenin üzerine doğrultup darp ettikten sonra "verecen ulan parayı" diyerek şiddet tehdidinde bulunup olay yerinden ayrıldığını anlattı.

Polis, Mahsun Yıldırım’ın tutuklandığını ve konu tabancanın aranmakta olduğunu belirtti. Polis,  tüm bu hususlar göz önüne alındığında meselede alınacak bir çok ifade ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirtti. Polis, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edeceğinin aşikar olduğundan ilk aşamada zanlının 2 gün süre poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Yorumlar (0)
banner6