banner26

3 şehit daha! 4 ayda 52 şehit...

Türkiye 27.07.2022, 15:55 27.07.2022, 16:00
95
3 şehit daha! 4 ayda 52 şehit...
banner6

Fırat Kalkanı Harekat Alanı’nda bugün açılan taciz ateşi sonucunda iki asker daha şehit oldu. Pençe 1-2 Harekât bölgesinde patlamı sonucu yaralanan asker ise kurtarılamadı. Bugünkü kayıplarla birlikte şehit olan toplam asker sayısı 48’e, güvenlik görevlisi sayısı 54’e çıktı

TC Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün 3 Türk askerinin şehit olduğunu açıkladı. Nisan ayının başından bu yana 48'i asker 6'sı korucu toplam 54 güvenlik görevlisi teröristlerle girilen çatışmalar ve bombalı saldırılarda yaşamını yitirdi.
TC Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bu sabah saatlerinde Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından üs bölgesine açılan taciz ateşi sonucunda Tnk. Söz. Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tnk. Söz. Er Mert Otal’ın şehit olduğunu açıkladı.
Öğlen saatlerinde yine bakanlıktan yapılan açıklamada, Pençe 1-2 Harekât bölgesinde EYP patlaması sonucu yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Cüneyt Taşyürek’in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu.
Bugünkü kayıplarla birlikte nisan ayının başından bu yana şehit olan toplam asker sayısı 48’e çıktı. Korucular Kemal Alim, Hüseyin Sarı Bülent Vermez, Kemal İmece, Avdi Demir, Veysi Sebik’in de şehit olmasıyla son dört ayda hayatını kaybeden toplam güvenlik görevlisi sayısı 54 oldu.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.