banner26

İlyas Salman'a iki yıla kadar hapis istemi

Türkiye 13.09.2022, 17:56 13.09.2022, 17:58
179
İlyas Salman'a iki yıla kadar hapis istemi
banner32

Lefkoşa'da 22 yaşındaki Sedat Demir’in üzerinde izahatını veremediği kadın yüzüğü bulunmasıyla başlayan soruşturma sonucunda Demir’in evinde kayıtsız hava tüpü ile hava tabancası ve üzerinde takılı şarjör içerisinde metal hava tabancası saçması bulundu

Lefkoşa’da meydana gelen Tescil Edilmemiş Havalı Tabanca Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarrufu ve Kanunsuz Mal Tasarrufu suçlarından tutuklanan zanlı Sedat Demir mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Polis memuru Emrah Turgal, olguları aktardı. Polis, huzurda bulunan zanlı Sedat Demir’in Tescil Edilmemiş Havalı Tabanca Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarrufu ve Kanunsuz Mal Tasarrufu suçlarından methaldar olduğunu belirtti. Polis,

12.09.2022 tarihinde Lefkoşa'da sakin 22 yaşındaki Sedat Demir’in yapılan kontrolde tasarrufunda makul izahatını veremediği bir adet kadın yüzüğü tespit edildiğini söyledi. Polis, daha sonra aynı tarihte saat 20.15 20.35 saatleri arasında Lefkoşa'da sakin Sedat Demir’in ikametgahında yapılan aramada 1 adet kayıt belgesi olmayan ve içerisinde mevcut 1 adet hava tüpü ile monteli H.P.P Umarex marka 0.177 calibre 13K00171 seri numaralı hava tabancası ve üzerinde takılı olan şarjör içerisinde 1 adet patlayıcı madde olan metal hava tabancası saçması bulunup emare olarak zapt edildiğini anlattı.

Polis, aynı tarihte Sedat Demir’in mahkeme emri gereğince tutuklandığını ve zanlı vermiş olduğu sözlü beyanında konu tabanca ve saçmayı nereden bulduğu konusunda izahat verdiğini ayrıca mesele ile bağlantılı olarak halen aranan bir şahıs olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
banner6