banner26

Lefkoşa’da son yılların en büyük ihalesi

banner47

Güncel 25.10.2023, 11:47
74
Lefkoşa’da son yılların en büyük ihalesi
banner32

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, şehit çocuğu arsaları, Kermiya, Ortaköy ve Köşklüçiftlik (Dereboyu) bölgelerini ilgilendiren büyük çaplı altyapı ve üst yapı işlerini içeren son yılların en büyük ihalesini duyurdu.

Harmancı, Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi tarafından finanse edilen bu dev yatırımın gerçekleşmesi için dün 7 ayrı ihale açtıklarını belirtti.

Toplam maliyetin yaklaşık 90 milyon TL olarak öngörüldüğü bu yatırım ile şu önemli gelişmeler sağlanacak:

Askeri bölge içerisinde bulunan ana isale hattı tamamen yenilenecek ve böylece şehit çocuğu arsaları bölgesindeki gelişmeyi destekleyecek bir su altyapısı oluşturulacak. (6.713 metre su hattı döşenecek ve 1 yeni pompa istasyonu yapılacak)

Kermiya çemberi ile Dereboyu arasında bulunan Osman Örek Caddesi üzerindeki gelişen yerleşim bölgelerinin kuzeyi ve güneyi çift taraflı olarak kanalizasyon sistemine bağlanacak. (5.305 metre uzunluğunda 17 sokağı kapsayacak şekilde)

Dereboyu bölgesinde, Başbakanlık ışıkları ile Mehmet Akif Caddesi arasında, Gültekin Şengör Sokağa kadar olan yol boyunca drenaj sistemi güçlendirilecek (1.100 metre). Ayrıca, bu bölge üzerinde seyir dinlenme terasları oluşturularak yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. Bölgenin ruhuna uygun şekilde şehir mobilyaları ile de cadde desteklenecektir.

Başkan Harmancı, heyecan verici bir çalışma programına başladıklarını ve bu ayın ilk büyük adımının bu olduğunu belirterek, geri kalan gelişmeleri de halklarıyla paylaşmayı sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

banner36
Yorumlar (0)
banner6