banner26

Metehan’da kokain operasyonu

Güncel 11.10.2023, 17:02
859
Metehan’da kokain operasyonu
banner32

Metehan kapısında kuzeye geçiş yapan 42 yaşındaki Murat Dedeoğlu’nun üzerinde 22 gram kokain bulundu. Metehan’da Dedeoğlu’nu beklediği tespit edilen Betül Hadutoğlu’nun da üzerinde yapılan aramada bir gram kokain ele geçirildi

Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısında, dün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, GKRY bölgesinden KKTC’ye geçiş yapan 42 yaşındaki Murat Dedeoğlu’nun üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 22 gr. kokain bulundu.

Konuyla bağlantılı 38 yaşındaki Betül Hadutoğlu’nun üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada ise, yaklaşık 1 gram ağırlığında kokain bulundu.

Bahse konu şahıslar tutuklandı.

İki zanlı bugün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesinde gerçekleştirilen duruşmada polis memuru Cemal Ramiz olguları aktardı.

Polis, 10 Ekim 2023 tarihinde zanlı Murat Dedeoğlu’nun Güney Kıbrıs’ta olduğuna ve Kuzey Kıbrıs’a uyuşturucu getireceğine dair ihbar aldıklarını söyledi. Polis, aynı gün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri’nin Lefkoşa’da bulunan Metehan Sınır Kapısı’nda bekleyişe geçtiğini açıkladı. Polis, zanlının ülkeye giriş yaptığı esnada alıkonulduğunu belirtti. Polis memuru, zanlının üzerinde yapılan aramada yaklaşık 22 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Polis memuru, Metehan Sınır Kapısı yakınlarında zanlıyı beklediği tespit edilen Betül Hadutoğlu’nun da üzerinde arama yapıldığını söyledi.

Polis, yapılan aramada zanlının çantasında uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir gram beyaz toz ele geçirildiğini açıkladı.

Polis her iki zanlının da itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiklerini söyledi. Polis, zanlı Murat Dedeoğlu’nun 7 Ekim 2023 tarihinde aranan şahsın yönlendirmesi ile Güney Kıbrıs’a geçtiğini ve oradan 2 gram kokain alıp, KKTC’ye ithal ettiğini tespit ettiklerini açıkladı. Polis, zanlının 2 gram uyuşturucunun bir miktarını zanlı Hadutoğlu ile birlikte içtiğini, kalan kısmını da Hadutoğlu’na verdiğini söylediğini aktardı. Soruşturma kapsamında zanlıların cep telefonlarının inceleneceğini, uyuşturucu madde ile ele geçirilen beyaz tozun devlet kimya laboratuvarına gönderileceğini kaydeden polis, ayrıca aranan bir şahıs olduğunu da belirterek, her iki zanlının da 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

banner36
Yorumlar (0)
banner6